طراحی موشن گرافیک و تیزر, مقاله ها

نمایش کلید های ترکیبی در آموزش

سلام به همه دوستان علاقه مند به تولید و ادیت ویدئو

امروز می خوایم درباره ی نحوه نمایش کلید های ترکیبی در آموزش با هم صحبت کنیم. احتمالا پیش اومده که یه آموزش ویدئوی تولید کنید و مثلا بخواید از کلید های ترکیبی Ctrl+A استفاده کنید. مطمئنا باید به مخاطب شما نشون بدید استفاده از این کلید ها رو که هم دقت کنه به اهمیتش و هم اینکه عملیات به یادش بمونه.

میشه به صورت صوتی اگر روی ویدئو صحبت می کنید به اون کلید ها تاکید کنید ولی مطمئنا به صورت دیداری تاثیر این عمل بیشتره. به همین خاطر با استفاده از برنامه ی Camtasia یه راهکار وجود داره که می تونید خودتون کلمات ترکیبی رو روی صفحه به نمایش بذارید.

توی چند ویدئو اخیر درباره جلب نظر و توجه مخاطب خیلی صحبت کردیم و این آموزش هم از همین جنس هست. چیزی که هم به کیفیت آموزش شما اضافه می کنه و هم مخاطب شما ارتباط بیشتری با شما و ویدئوتون برقرار می کنه. به همین خاطر هست که آموزش هایی مثل مشخص کردن بخشی از تصویر ، برجسته کردن کلیک موس در Camtasia و … در دستور کارمون قرار داره و شدیدا روی اون تاکید می کنم.

اگر آموزش های قبل من رو دنبال کردید حتما با مزایای فوق العاده Camtasia از شرکت techsmith آشنا هستید. اما اگر تازه به جمع ما اضافه شدید باید بگم که، Camtasia عالیه! یک برنامه ی سر راست و راحت به خصوص برای افرادی که تازه شروع به کار کردن. برای ضبط و تولید ویدئو های آموزشی، ادیت صدای ضبط شده و… . این برنامه همه جور قابلیتی به شما می ده و به شدت کار با اون سادست.

بخوانید بیاموزید بسازید بپراکنید!

نمایش کلید های ترکیبی در آموزش

۱- در اولین مرحله نرم افزار رو باز می کنیم و New Project رو می زنیم.

نمایش کلید های ترکیبی در آموزش برای استفاده مخاطب

۲- از گوشه سمت چپ Annotations رو انتخاب می کنیم.

نمایش کلید های ترکیبی در آموزش برای استفاده مخاطب

۳- علامت مشخص شده رو روش کلیک می کنیم.

نمایش کلید های ترکیبی در آموزش برای استفاده مخاطب

۴- گزینه ی Ctrl+A که نماد کلید های ترکیبی هست رو انتخاب می کنیم.

نمایش کلید های ترکیبی در آموزش برای استفاده مخاطب

می تونید روی این گزینه دوبار کلیک کنید یا از راه قابلیت گرفتن و پارتاب کردن ( Drag & Drop ) استفاده کنید و اون رو روی ویدئو در تایم لاین قرار بدید.

۵- خوب همونطور که می بینید کلید Ctrl+A روی صفحه ظاهر شده. می تونید اون رو به راحتی با کلیک کردن روش و نگه داشتن کلیک جا به جا کنید و به مکان مورد نظرتون ببرید.

نمایش کلید های ترکیبی در آموزش برای استفاده مخاطب

دقت داشته باشید وقتی روی این افکت کلیک می کنید می تونید اون رو با دایره های کوچیکی که اطرافش ظاهر میشن بزرگ یا کوچیک کنید.

من در اینجا کلید های ترکیبی رو در پایین سمت چپ قرار می دم.

۶- خوب ما اگر بخوایم چیزی غیر از کلید های Ctrl+A رو قرار بدیم در مکان مشخص شده کلیک کنید. خوب حالا فقط کافیه کلید های مد نظرتون رو روی کیبورد بزنید تا اون ها جایگزین بشن. مثلا من Ctrl+Z رو می زنم.

نمایش کلید های ترکیبی در آموزش برای استفاده مخاطب

حتما دقت کنید طول زمان کشیده شدن و محو شدن این شکل دست شماست و می تونید با نگه داشتن موس در ابتدا و انتهای شکل در تایم لاین که با رنگ سبز مشخص کردم اون رو کوتاه یا بلند کنید.

نمایش کلید های ترکیبی در آموزش برای استفاده مخاطب

 

پایان آموزش شروع کار

خوب آموزش نمایش کلید های ترکیبی در آموزش هم به پایان رسید. با این راهکار می تونید توجه مخاطب و دقت عملش رو شدیدا در آموزش های ویدئویی تون بالا ببرید و افراد بیشتری هم جذب کنید. از سختی های کار نا امید نشید و با تکیه به هدف هاتون توی این مسیر پر تلاطم و مطمئنا پر از پیشرفت قدم بردارید.

از این که با من همراه این آموزش بودید ازتون ممنونم.

پیروز و موفق و موید و مبرهن و سربلند باشید.

داود توکلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.