طراحی وب سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی الزاماً محدود به پزشکان نیست. طیف وسیعی از جامعه دندانپزشکان، متخصصین و جراحان حتی کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها و دامپزشکان هم به ارائه خدمات در بستر اینترنت نیاز دارند. ازاین‌رو تیم روبیکو با  چندین سال سابقه در زمینه طراحی سایت، به ساخت وب‌سایت‌های پزشکی به شکل کاملاً حرفه‌ای و تخصصی فعالیت دارد. یک وب‌سایت پزشکی پتانسیل غنی جهت خدمات‌دهی به بیماران در فضای آنلاین نیز محسوب می‌شود. اما در برخی ویژگی‌ها، قابلیت‌های منحصربه‌فرد و خاصی دارد. از جمله:

 • امکان نوبت‌دهی آنلاین
 • امکان پرداخت تمام یا بخشی از هزینه درمان
 • چت و مشاوره آنلاین
 • پرداخت هزینه اینترنتی مشاوره
 • درج مدارک، سوابق و گواهینامه‌های پزشکی
 • اتصال و لینک‌دهی به شبکه‌های اجتماعی
 • معرفی بیمه‌های طرف قرارداد
 • گالری و آلبوم تصاویر و ویدئوهایی باکیفیت بالا

طراحی وب سایت پزشکی در روبیکو

امروزه جامعه پزشکان برای معرفی خود و خدمات پزشکی ای که ارائه می دهند نیازمند طراحی سایت پزشکی مختص حرفه خودشان می باشند. طراحی سایت پزشکی برای جامعه پزشکان کمک بسیار شایانی به معرفی تخصص و رزومه ی پزشکان و نیز ارائه مقالات علمی و یافته های جدید طب کرده است. همچنین با ارائه سرویس‌های مختلف در طراحی وب سایت پزشکی خدمات بسیاری نصیب بیماران و پزشکان خواهد گردید. شما با ارائه رزومه کاری خود در سایت پزشکی، حس اعتماد بین خود و مخاطبان تان را ایجاد می کنید. همچنین با قرار دادن مقالات و تجربیات خود و به اشتراک گذاشتن آنها با دیگر همکارانتان و پزشکانی که به تازگی شروع به فعالیت نموده اند، تعداد بازدید سایت خود را بالا برده و به صدر جستجو ها می آیید. این کار باعث می‌شود که اشخاص با جستجو در اینترنت در رابطه با بیماری خود مطالب جالبی در سایت شما پیدا کنند و همچنین سایت شما را به دوستان خود معرفی خواهند کرد. اینگونه بازدیدکنندگان سایت شما به مراجعه کنندگان شما تبدیل خواهند شد.

طراحی سایت پزشکی
طراحی سایت پزشکی

سرویس ها و خدمات سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

تشکیل پرونده بیمار

طراحی سایت پزشکی

مطالب علمی در حیطه بیماری

طراحی سایت پزشکی

پرداخت آنلاین در لحظه ثبت نوبت

پرداخت آنلاین در لحظه ثبت نوبت

مشاور طراحی سایت باید بر سر گزینه پرداخت آنلاین هزینه به صورت کامل و یا بخشی از آن با پزشک مشورت کند. برخی از خدمات درمانی نیاز به گزینه رزرو نوبت دارد که شیوه پرداخت آن با اخذ نوبت تفاوت دارد. بنابراین بسته به اینکه نوبت اخذ می‌شود یا رزرو، کاربر کل یا بخشی از هزینه را پرداخت خواهد کرد.
شرکت طراحی سایت روبیکو، با توجه به نیاز و سلیقه شما پزشک محترم و اینکه می‌خواهید چه سرویس‌هایی در اختیار بیماران و مراجعان خود قرار دهید، طراحی وب سایت شما را به صورت کارآمدی اجرا می نماید.

تشکیل پرونده بیمار به صورت آنلاین در وبسایت پزشکی

مزیت جدید این سرویس نسبت به روش های سنتی پزشکی این است که بیمار می تواند به پرونده های درمان خود دسترسی داشته باشد. در جلسه مشاوره طراحی سایت حتما در خصوص میزان دسترسی بیمار به اطلاعات درمان باید با پزشک مشورت شود.

طراحی سایت پزشکی

قرار دادن مطالب علمی در حیطه بیماری

امروز اکثر بیماران برای آگاهی از بیماری شان و دریافت اطلاعات مرتبط در اینترنت جستجو می کنند. به همین دلیل قرار دادن مقالات علمی در سایت می تواند برای کاربران بسیار حائز اهمیت باشد. پزشکان همچنین می‌توانند در این خصوص، سرویس تست آنلاین را برای بیماران ارائه دهند به این صورت که تعدادی سوال به صورت آنلاین از بیمار پرسیده می شود تا در صورت لزوم نوبت اخذ شود. این سیستم مانع بوجود آمدن ازدحام در مطب پزشک شده و وقت پزشک برای رسیدگی به بیماران اورژانسی بیشتر میشود.

سرویس ها و خدمات طراحی سایت پزشکی

*این خدمات گاهی می تواند منحصر به فرد برای بخش هایی از سایت های قدیمی نیز ارائه شود.

طراحی سایت پزشکی

امکانات طراحی سایت پزشکی و دندانپزشکی

طراحی سایت پزشکی و دندانپزشکی باید به طور حرفه‌ای و تخصصی انجام شود. زیرا هرگونه نقص و مشکل در سایت نه‌تنها باعث کاهش کاربران اینترنتی می‌شود. بلکه تا حدی از مشتریان حضوری مطب می‌کاهد. از طرفی دیگر هرکدام از کاربران بر اساس نیازهای خود، به وب‌سایت مراجعه می‌کنند. پس آیکون جستجو باید در دسترس بوده تا کاربران به‌راحتی با سایت ارتباط برقرار کرده و پاسخ نیاز خود را پیدا کنند.

طراحی سایت دندانپزشکی

درست است که دندانپزشکی به حوزه سلامت، بهداشت و درمان مرتبط است. اما در ارائه برخی خدمات به بیماران، کاملاً متمایز از حوزه پزشکی است. زیرا خود به‌تنهایی شامل زیرمجموعه‌های زیادی است که نمی‌توان آنها را از هم جدا دانست. طراحی سایت دندانپزشکی به میزان قابل‌توجهی نیاز به آلبوم تصاویر مطب یا کلینیک و حتی عکس‌های قبل و بعد درمان دارد. به همین دلیل سرعت لود سایت، ممکن است کاهش یابد. یک طراح سایت خبره و کارآزموده، باید هنگام طراحی و ساخت وب‌سایت دندانپزشکی به این موضوع توجه ویژه داشته باشد. زیرا اغلب کاربران سایت‌های دندانپزشکی، بیماران هستند که صبر و حوصله کمی دارند و به‌محض مشاهده مشکل در لود و بارگذاری سایت، سریعاً آن را بسته و به سراغ وب‌سایت دیگری می‌روند.

مهم‌ترین مزایای طراحی سایت پزشکی

 • امکان مقایسه تخصص و مهارت پزشکان با یکدیگر و انتخاب بهترین پزشک
 • اطلاع از روزهای حضور پزشک در مطب و کاهش هزینه رفت‌وآمد برای بیماران
 • استفاده از محتواهای تخصصی و پزشکی
 • بهبود و ارتقا سطح بهداشت و سلامت جامعه
 • امکان ارائه مشاوره آنلاین
 • ارائه خدمات یکسان پزشکی به بیماران در تمام نقاط کشور
 • کسب درآمد آنلاین

اهمیت طراحی سایت پزشکی آنلاین

امروزه تمامی مشاغل از بستر اینترنت برای جذب مشتری، افزایش درآمد، کسب اعتبار دیجیتالی و … بهره می‌گیرند. حوزه درمان نیز به استفاده از اینترنت برای اهداف گوناگون بهداشت و سلامت نیاز دارد. از سویی دیگر طبق تحقیقات انجام شده توسط pew internet حدود 72 درصد جستجوهای اینترنتی در کشورهای توسعه‌یافته و پیشرفته به حوزه درمان، بهداشت و سلامت تعلق دارد؛ بنابراین پتانسیل فوق‌العاده زیاد شبکه آنلاین و اینترنت را نباید نادیده گرفت. طراحی سایت پزشکی یک پیشنهاد ایده‌آل برای بهره‌مندی از ظرفیت جادویی اینترنت است. افراد به‌محض مشاهده علائم غیرعادی در بدن خود، به جستجو در فضای آنلاین می‌پردازد. استفاده از یک وب‌سایت پزشکی و دریافت مشاوره و اطلاعات دقیق از پزشک، باعث جلب اعتماد بیشتر کاربران می‌شود. همچنین بسیاری از افراد از بیان مشکلات مربوط به سلامتی خود به‌صورت حضوری شرم دارند. چنانچه با یک مشاوره صحیح پاسخ خود را اینترنتی دریافت کنند، بسیار خرسند می‌شوند.

نکات مهم در سایت‌های پزشکی و دندانپزشکی

نکته اول: دارای سیستم نوبت‌دهی
یکی از نکات مهم و در واقع مهم‌ترین مزیت طراحی سایت پزشکی و دندانپزشکی، نوبت‌دهی اینترنتی و آنلاین به بیماران است. زیرا باعث آسودگی و اعتماد حداکثری بیمار و کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد وی می‌شود. همچنین از ازدحام و شلوغی مطب جلوگیری می‌شود. این مسئله به‌ویژه در زمان شیوع بیماری‌های واگیردار مانند کووید 19 بسیار حائز اهمیت است.

نکته دوم: کاربرپسند بودن سایت پزشکی
دیزاین و طراحی گرافیکی زیبا تأثیر خارق‌العاده‌ای در جذب کاربران یک وب‌سایت دارد. علاوه‌برآن مخاطبان وب‌سایت پزشکی، برای برآورده شدن نیازهای مختلفی به سایت مراجعه می‌کنند. راحتی کار با وب‌سایت، قرارگیری آیکون جستجو در مکان مناسب، استفاده از رنگ‌های متنوع و جذاب در یک وب‌سایت پزشکی، از نکات مهمی هستند که به طرز چشمگیری موجب افزایش مشتریان یک وب‌سایت می‌شوند. به همین منظور در طراحی سایت پزشکی باید به این موردتوجه زیادی شود تا رضایت تمام کاربران در هر سطحی را به دنبال داشته باشد.

نکته سوم: پرداخت آنلاین هنگام ثبت نوبت
درج درگاه پرداخت امن برای یک وب‌سایت پزشکی از اهمیتی زیادی برخوردار است. وقتی بیمار نوبت خود را ثبت می‌کند، با پرداخت اینترنتی در واقع نوبت خود را تثبیت می‌کند. امکان پرداخت اینترنتی و آنلاین، حرفه‌ای بودن وب‌سایت شما را نشان می‌دهد.

نکته چهارم: قراردادن مطالب علمی در حیطه بیماری
طراحی یک سایت پزشکی، محدود به رزرو نوبت و مشاوره آنلاین با پزشک نمی‌شود. درج مطالب علمی و آموزشی باعث ارتقا سطح بهداشت فردی و عمومی می‌شود. در نتیجه به بهبود سلامت جسمی و روانی یک جامعه کمک زیادی می‌کند. توجه داشته باشید مطالب علمی در حوزه بهداشت و سلامت باید پایه علمی داشته باشد. محتواهای بدون اساس که بدون تأیید منبع علمی بیان شوند، موجب بی‌اعتمادی کاربران به وب‌سایت و علم و دانش پزشک می‌شوند.

نکته پنجم: طراحی سایت کنشگرا
شاید بارها برای شما پیش‌آمده، هنگامی که از طریق گوشی وارد یک وب‌سایت می‌شوید، تمام منوها و دیزاین سایت به‌هم‌ریخته یا سایت اصلاً بالا نمی‌آید. قابلیت ریسپانسیو بودن سایت به این معنی است که هنگام ورود به سایت از طریق گوشی تلفن همراه و تبلت با مشکل مواجه نشوید. نزدیک 90 درصد کاربران ایرانی از طریق موبایل و تبلت به سایت‌ها وارد می‌شوند. برای این حجم از کاربران باید تمهیداتی اندیشه شود که به‌راحتی وارد سایت شوند.

نکته ششم: تشکیل پرونده برای بیمار به‌صورت آنلاین
یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت پزشکی، امکان تشکیل پرونده و ثبت سوابق آنلاین بیمار است. بیمار هنگامی که وارد سایت می‌شود، باید امکان ایجاد پرونده پزشکی و ثبت سوابق بیماری خود را داشته باشد. حتی بیمار می‌تواند آزمایش‌ها و عکس‌های رادیولوژی خود را اسکن کرده و برای پزشک ارسال کند. پزشک، اینترنتی به بیمار مشاوره داده و دارو تجویز می‌کند و اگر ابهامی در روند درمان مشاهده شود، از بیمار تقاضای مراجعه حضوری و انجام معاینه از نزدیک را داشته باشد.

طراحی سایت واکنشگرا

امروزه اکثر کاربران با تلفن‌های همراه خود به جستجو در اینترنت می پردازند لذا واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن سایت شما بسیار حائز اهمیت است. واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن سایت مربوط به قابلیت نمایش سایت در دستگاه‌های مختلف است. بنابراین این که سایت شما در تمامی دستگاه‌ها از جمله تلفن همراه، کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت قابلیت نمایش داشته باشد و تجربه کاربری خوبی را رقم بزند بسیار اهمیت دارد. کارشناسان روبیکو با استفاده از جدیدترین متدهای طراحی سایت، این امکان را برای سایت شما فراهم می کنند.

 

خدمات سئو روبیکو

خدمات سئو روبیکو

طراحی سایت بخش اول کار بوده و تنها ساخت یک سایت و قرار دادن نوشته ها و پیوندها در آن کافی نیست این نکته بسیار مهم است که مخاطبین شما با جستجوی عبارات مرتبط به سایت شما برسند. لازمه این کار بهینه سازی سایت است. با بهینه سازی، سئو سایت شما با کلمات مورد نظر درصد جستجو خواهد آمد. کارشناسان سئو روبیکو با استفاده از جدیدترین تغییرات و مفاهیم علمی سئو سایت شما را به بهترین رتبه گوگل می‌رسانند.