طراحی وب سایت, مقاله ها

آموزش جلوگیری از دیده شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو

یکی از نکاتی که در دنیای امروز خیلی ها بهش توجه می کنن، متاسفانه در کشور ما کمتر، داشتن یک وب سایت برای مدیریت و پیشرفت کسب و کار می باشد. فرقی هم نمی کنه چه کسب و کاری داشته باشیم، در هر صورت برای پیشرفت و فروش بیشتر مسما به وب سایت نیاز خواهیم داشت.
اما فقط داشتن وب سایت کافی نیست! دیده شدن توسط کاربران هدف اصلی ماست.
اما اگر وب سایت ما آماده نباشه چی؟ آیا باز هم می خوایم که دیده بشیم؟
پاسخ خیر هست. در نتیجه باید کاری انجام بدیم که توسط موتورهای جستجو مثل: گوگل دیده نشیم
توی این آموزش نحوه ی جلوگیری از دیده شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو رو با هم یاد می گیریم.

چرا از ایندکس شدن سایت جلوگیری کنیم ؟

به طور کلی تمامی تلاش های یک وبمستر در جهت دیده شدن توسط موتورهای جستجو و بدست آوردن جایگاه اول نسب به رقبای کسب و کار خودش می باشد. در واقع برای بدست آوردن مقام اول در کلید واژه های مربوط به کسب و کار خود تلاش می کند.
اما گاهی اوقات به دلایل مختلفی تصمیم می گیرد که برای مدتی توسط موتورهای جستجو مورد بررسی قرار نگیرد.
مثال:

1.   وب سایت هنوز به طور کامل طراحی نشده باشد: در مراحل اولیه توسعه و طراحی وب به دلیل تازه کار بودن احتمال بروز اشتباه و زمان خوردن به کار بسیار بالاست در نتیجه توصیه می کنیم که از دید موتورهای جستجو پنهان بمانید.

2.  وب سایت به صورت آزمایشی راه اندازی شده باشد: بعضی از وبمستران برای تست یه سری از عملیات معمولا یک وب سایت به صورت آزمایشی در کنار وب سایت اصلی خود راه اندازی می کنن، چون این وب سایت برای نمایش به کاربران در نظر گرفته نشده پس بهتره که توسط موتورهای جستجو هم دیده نشه.

3. وب سایت برای افراد خاص طراحی شده باشد: بعضی از وب سایت ها برای افرادی با مشخصات خاص از جمله IP، یوزر و پسورد خاص خودشون طراحی میشوند و نباید توسط کاربران عمومی دیده شوند. در نتیجه این دسته از وب سایت ها هم توصیه میشود که از دید موتورهای جستجو پنهان بمانند.

چطور وب سایت رو از دید موتورهای جستجو پنهان کنیم ؟

اگر وب سایت شما وردپرسی باشد خبر خوبی برای شما داریم، وردپرس امکان انجام این کار رو هم در ابتدای نصب و هم در پیشخوان در اختیار شما قرار داده و هر وقت که نیاز داشته باشین میتونین از دید موتورهای جستجو پنهان بشوید.
در وردپرس به دو صورت میتونین از دید موتورهای جستجو پنهان شد:

1. جلوگیری از ایندکس شدن در مرحله نصب
2. جلوگیری از ایندکس شدن در پیشخوان وردپرس

جلوگیری از ایندکس شدن سایت در مرحله نصب :

بعد از مراحل اولیه نصب وردپرس که در آموزش های قبلی به اونا پرداختیم، میرسیم به ورود اطلاعات که در اینجا (قسمت پایین)
عبارت < از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند > رو می بینیم و کافیست که تیک آن را بزنیم.

آموزش جلوگیری از دیده شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو که در آن به دو صورت جلوگیری از ایندکس شدن در مرحله نصب و مرحله وردپرس اشاره شده است و می توانیم ...

جلوگیری از ایندکس شدن سایت در پیشخوان وردپرس :

اگر شما مراحل نصب رو انجام دادین و فراموش کردین که تیک جلوگیری از ایندکس شدن سایت رو بزنین یا به هر دلیلی بعد از گذشتن یه مدت از شروع وب سایتتون تصمیم می گیرین که برای یه مدت می خواین توسط موتورهای جستجو دیده نشین، این کار رو به راحتی می تونین از طریق پیشخوان وردپرس خود انجام بدین.

1. بعد از ورود به پیشخوان، به قسمت تنظیمات و بخش خواندن میریم.

آموزش جلوگیری از دیده شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو که در آن به دو صورت جلوگیری از ایندکس شدن در مرحله نصب و مرحله وردپرس اشاره شده است و می توانیم ...

2. همونطور که توی تصویر دیده میشه، در قسمت پایین گزینه ای به اسم < نمایش به موتورهای جستجو > دیده میشه که کافیه فقط تیک این گزینه رو بزنیم.

آموزش جلوگیری از دیده شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو که در آن به دو صورت جلوگیری از ایندکس شدن در مرحله نصب و مرحله وردپرس اشاره شده است و می توانیم ...

نکته بسیار مهم: حتما بعد از تمام شدن کارهای مورد نظرتون تیک این گزینه ها باید برداشته بشن وگرنه کلا دیگه دیده نمیشن.

امیدوارم آموزش جلوگیری از دیده شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو برای شما مفید بوده باشه.
همچنان در حد امکان در خانه بمانیم.
پیروز و موفق و سلامت باشید.
پدرام هاشم زاده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.